Szkolne Zawody w Strzelectwie Sportowym

24 października na strzelnicy LOK w Żołyni odbyły się Szkolne Zawody w Strzelectwie Sportowym zorganizowane przez działający przy naszej szkole Szkolny Klub Strzelecki „Kościuszko”. Wzięło w nich udział 75 uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia, którzy rywalizowali w strzelaniu z broni do celu stałego. Każdy uczestnik oddawał osiem strzałów, zaś o wynikach decydowało pięć najlepszych. Zawody były również doskonałą okazją do zaprezentowania strzelectwa jako dyscypliny sportowej. Opiekunowie koła: Stanisław Bzdek i Adam Słomiany omówili technikę strzelania z pozycji leżącej, zwracając uwagę, że strzelec powinien charakteryzować się wysoką koordynacją typu ręka – oko, a to z kolei wymaga rozwoju takich zdolności jak: ostrość spostrzegania, głębokość widzenia, ocena odległości, szybkości i kierunku ruchu.

Wyniki:

I miejsce – Kacper Smoła z klasy IV TC

II miejsce – Patryk Dzierga z klasy I TE

III miejsce – Wiktor Kosior z klasy IV TI

IV miejsce – Ernest Kuras z klasy I TR

V miejsce – Przemysław Nicpoń z klasy III TB

VI miejsce – Sebastian Nowak z klasy I TI

VII miejsce – Marcin Witko z klasy III TC

VIII miejsce – Łukasz Zagaja z klasy I TJ

Opiekę nad uczestnikami zawodów sprawowali: Stanisław Bzdek, Adam Słomiany, Stanisława Leja i Dawid Szlajnda

Może Ci się również spodoba