Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

plakatTytulowy
Aktualności 2017-2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa, której celem jest  stworzenie środowiska społecznego, aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy  i inicjatywy młodych ludzi. Pierwsza edycja przedsięwzięcia odbyła się w 2008 roku, a jej pomysłodawcami byli: premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo – biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w projekcie „Otwarta firma”, który daje możliwość wzbogacenia  oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.
W tej interesującej i pouczającej akcji nie zabrakło Zespołu Szkół Technicznych. Jako szkoła ponadgimnazjalna, uczestniczyliśmy w module: „Biznes przy tablicy”. Z tej okazji od 13 do 17 listopada  odbyło się szereg ciekawych lekcji i spotkań z przedstawicielami różnych firm i instytucji naszego regionu. Szkołę odwiedzili pracownicy:

  • Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie,
  • MTU Aero Engines Polska,
  • Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej – WUP w Rzeszowie,
  • Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku,
  • Podkarpackiego  Centrum Hurtowego AGROHURT S.A,
  • Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Leżajsku.

Tematyka lekcji koncentrowała się wokół następujących zagadnień :
1. etyczny biznes,

  1. finanse,
  2. firma a klient,
  3. marketing firmy,
  4. pracownik i pracodawca,
  5. własna firma.
    Dzięki takiej różnorodności problematyki, uczniowie naszej szkoły, mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji, na przykład o potrzebie rozwijania tzw. kompetencji miękkich, rozwoju własnej ścieżki kariery zawodowej oraz jak w aktywny sposób kształtować swoje zainteresowania i cechy przedsiębiorcze. Prowadzący wykłady i warsztaty pracownicy firm i instytucji uświadamiali młodzież, iż należy cały czas pracować nad sobą, wzmacniając mocne strony swojej osobowości. A będąc osobą przedsiębiorczą łatwiej jest zdobywać wiedzę w szkole, współpracować z innymi, zaś w przyszłości stać się świadomym uczestnikiem rynku pracy.

Za aktywne uczestnictwo w projekcie szkoła otrzymała dyplom z podpisem Prezesa Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniewa Modrzewskiego.

Koordynatorzy programu: Ewelina Surma, Barbara Tołpa, Monika Karakuła.

Galeria

Skip to content