„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

27 października grupa uczniów   naszej szkoły, na czele z  Burmistrzem Leżajska –  Ireneuszem Stefańskim  oraz delegacjami z innych  leżajskich szkół, udała się do Lwowa , by zapalić światełka pamięci na grobach wybitnych Polaków.  Reprezentujący młodzież naszej szkoły: Bartosz Sadowy, Jakub Stepaniak, Michał Ożóg, Wojciech Masełek, Jakub Młynarski, Karol Dyrda, Kacper Potoczny oraz Piotr Samek  wraz z opiekunkami: Małgorzatą Korczyńską i Małgorzatą Charko oddali hołd tym, którzy nie zawahali się poświęcić życia w obronie wartości największej.  Znicze zapłonęły na Cmentarzu  Orląt Lwowskich i  Cmentarzu Łyczakowskim,  na grobie  Marii Konopnickiej, Stefana  Banacha oraz pod pomnikiem Adama Mickiewicza.
I chociaż pogoda nie sprzyjała,  udało się   zwiedzić  najznakomitsze   zabytki Lwowa, poznać  jego niezwykłą  historię oraz usłyszeć wiele interesujących ciekawostek  z życia wybitnych Lwowian.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Leżajska za sfinansowanie  wyjazdu. Podziękowania należą się również  Samorządowi  Szkolnemu za przeprowadzenie  zbiórki  środków pieniężnych  na zakup zniczy oraz wszystkim tym, którzy tę akcje wsparli: nauczycielom, pracownikom  administracji  i uczniom.

Grafika

 

Może Ci się również spodoba