„Na styku realności”, czyli informatycy podziwiają sztukę fotografowania

wernisaż

18 grudnia uczniowie klasy II TI uczestniczyli w wernisażu wystawy Ireny Gałuszki „Na styku realności”. Otwarcie wystawy odbyło się w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Autorka prac fotograficznych jest założycielką  i dyrektorką  Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (od 1992 roku). W swojej twórczej pracy uzyskała liczne odznaczenia państwowe  m.in. Złoty Krzyż Zasługi RP (2005) ,  nagrodę Miasta Rzeszowa I stopnia za 2006 rok oraz Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2016). Fotografka  stworzyła 21 wystaw indywidualnych oraz brała udział w ponad 120 wystawach zbiorowych. Na licznych  wystawach krajowych i międzynarodowych otrzymała nagrody i medale. Zaprezentowane na wystawie prace fotograficzne wspomnianej autorki  przedstawiają krajobrazy nadmorskie, fantastycznie ukształtowane światłem i cieniem formacje skalne oraz  zachwycające piękno polskich koni arabskich. Podczas wernisażu, młodzież wysłuchała krótkiego wykładu na temat sztuki fotografowania oraz wspomnień autorki wystawy dotyczących własnej twórczości fotograficznej. Przyjazna atmosfera i możliwość obejrzenia niebanalnych prac fotograficznych na pewno wpłynie inspirująco na uczniów naszej szkoły.

Może Ci się również spodoba