Stan wyjątkowy w Leżajsku

Stan wyjątkowy w Leżajsku

Pokaz ratownictwa technicznego i współdziałania służb przy zdarzeniu drogowym w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku oraz Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, instruktaż udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczania miejsca wypadku, pokaz sprzętu i pojazdów z lat 80. – między innymi o takie atrakcje zadbali organizatorzy imprezy „Stan wyjątkowy w Leżajsku”. Dla biorącej w niej udział młodzieży ZST były to wyjątkowe lekcje udzielania pomocy przedmedycznej i  historii. Zainteresowanie uczniów zbudziła inscenizacja odtwarzająca wprowadzenie stanu wojennego w Polsce (kilkunastu uczniów naszej szkoły wcieliło się podczas niej w uczestników protestów).

W ramach imprezy Fundacja Sedeka zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dla nauczycielki Barbary Długoń poszkodowanej w wypadku samochodowym, spowodowanym przez kierowcę będącego pod wpływem alkoholu. W akcję włączyli się członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy kwestowali wśród zgromadzonej publiczności.

Zdjęcia: Dawid Wiech

Galeria

Może Ci się również spodoba