Spotkanie na temat zaburzeń odżywiania

Anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie – między innymi takie tematy poruszone zostały na wtorkowym spotkaniu młodzieży naszej szkoły z panią Elżbietą Piętą z Fundacji „Drzewo Życia” oraz jej podopieczną Olą.

Media społecznościowe, środowisko w którym żyjemy,  kreują kult szczupłej sylwetki. Wszędzie słyszymy o różnych dietach cud, ćwiczymy na siłowni, biegamy, żyjemy fit. Jak się w tym wszystkim nie zagubić i gdzie jest  granica pomiędzy odchudzaniem a chorobą?  O tym opowiadały na spotkaniu pani Elżbieta  oraz Ola, która przeżyła traumę  anoreksji i bulimii. Ola przeszła poważne operacje i kilka razy otarła się o śmierć, ale trafiła do ośrodka pod opiekę specjalistów, którzy pomogli jej wyleczyć się. Swoją historię opowiedziała po to, aby przestrzec młodych ludzi przed drogą do wyniszczenia swojego ciała i zdrowia.

Natomiast Pani Ela zwróciła młodzieży uwagę na to, że zaczynając odchudzanie, dietę czy ćwiczenia, zawsze należy robić to przy pomocy specjalistów w danej dziedzinie.

Uczniowie zgromadzeni w auli szkolnej mieli okazję poznać objawy, skutki i sposoby leczenia chorób, jakimi są anoreksja, bulimia oraz kompulsywne objadanie się. Ponadto, panie prowadzące spotkanie, uczuliły młodzież na to, że jeżeli problem ten nie dotyka bezpośrednio nas, może dotknąć osoby nam bliskie, którym należy pomóc.

Może Ci się również spodoba