Spotkanie autorskie z pisarką Natalią Sońską

11 kwietnia w auli szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Natalią Sońską, w którym uczestniczyły klasy: 2 TG, 1 TL, 2 TD, 1TA. Jej twórczość  trafia w gust młodych czytelników, a wydane przez nią powieści zachęcają do czytania tych, dla których uczucia, emocje związane z etapami życia każdego człowieka np. młodości i zauroczenia drugą osobą, pełnej przeżyć dojrzałości, są bardzo ważne.

Sama autorka przedstawiła się jako była uczennica liceum, a następnie absolwentka prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pisanie stało się jej pasją i przyjemnością. W swoich książkach stara się przekazać, że życie potrafi zaskakiwać i to od człowieka zależy w dużej mierze, jak potoczą się jego losy. Inspiruje ją obserwacja życia. Cenną informacją dla zebranych na spotkaniu uczniów było, iż warto podążać konsekwentnie za swoim, wyznaczonym celem, rozwijać pasje, które wyzwalają entuzjazm, a następnie pozwalają osiągnąć sukces, zadowolenie, szczęście. Pani Natalia opowiedziała, jak nie zabrakło jej odwagi i determinacji, gdy wydawała pierwszą ze swych powieści. Z sali padały pytania dotyczące jej książek, tego w jaki sposób wybiera tematy do poszczególnych powieści, ile kosztuje ich wydanie , jak wygląda współpraca z wydawnictwem. Pytano również, w jaki sposób autorka pisze, co ją inspiruje, jaki jest oddźwięk czytelników.

Podczas spotkania uczniowie mogli obejrzeć książki pani Natalii, a nawet zakupić dla siebie wybrane tytuły.

Biblioteka szkolna, która była organizatorem spotkania, również zakupiła powieści. Są to: „Zakochaj się Julio”, „ Garść pierników, szczypta miłości”, „Obudź się Kopciuszku”, „Kropla zazdrości, morze miłości”, „ Najpiękniejsze opowieści o miłości”, „Przyjaciółki”.

Po godzinie lekcyjnej (tyle trwało spotkanie), goście (pani Natalii towarzyszył jej przyjaciel, notabene absolwent naszej szkoły) udali się do biblioteki, gdzie autorka rozmawiała indywidualnie z uczennicami, które piszą własne powieści i udzieliła im wiele praktycznych rad dotyczących pisarstwa, wydawania własnych prac.

Na koniec zachęciła do przełamania się i odważnego zmierzania do debiutu.

Galeria

 

Może Ci się również spodoba