Projekt „Mission in aviation”

Jak podają branżowe portale internetowe, w kolejnych latach firmy związane z przemysłem lotniczym, potrzebować będą rocznie co najmniej pięć tysięcy pracowników znających język angielski. Dla uczniów planujących związać swoją przyszłość z tą branżą, znajomość języka angielskiego zawodowego staje się więc koniecznością.

Aby podnieść kompetencje uczniów w tym zakresie, współpracująca z naszą szkołą firma MTU Aero Engines, stworzyła projekt „Mission in aviaton”. Zakładał on przygotowanie przez pracowników MTU Aero Engines tekstów technicznych w języku angielskim, które następnie miały zostać przetłumaczone przez młodzież ZST. Do udziału w projekcie zgłosiła się grupa 18 uczniów, a koordynatorem czuwającym nad jego realizacją została  nauczycielka języka angielskiego Jolanta Maczała.

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentowali 15 czerwca w siedzibie MTU Aero Engines. W spotkaniu, oprócz młodzieży i koordynatorów projektu, udział wzięli również pracownicy firmy. Specjalnie na tę okazję została przygotowana prezentacja, nakręcono też film przedstawiający metody i etapy pracy nad tekstami. Ich uzupełnieniem były wypowiedzi uczniów o wrażeniach z pracy nad przekładami, trudnościach związanych ze specyfiką języka angielskiego technicznego. Na koniec projekt podsumowały: dyrektor personalna w MTU Aero Engines Polska Renata Markowska i dyrektor ZST Halina Samko, a uczniowie otrzymali upominki.

Przetłumaczone przez młodzież teksty zostaną sprawdzone i ocenione przez pracowników MTU Aero Engines. Następnie zostanie wydana broszura, która będzie wykorzystywana podczas nauki języka angielskiego zawodowego.

Uczestnicy projektu:

Hubert Latuszkiewicz II TI

Kacper Potoczny II TI

Krystian Olszowy II TI

Bartłomiej Hajder III TI

Dominik Materna III TI

Joanna Zając III TI

Jakub Stepaniak III TD

Piotr Piwoński III TD

Kajetan Walawski II TD

Jakub Tokarz II TD

Radosław Pytel II TD

Karol Maczała II TD

Mateusz Kiełbowicz II TD

Paweł Bosak I TD

Kamil Potaczała I TI

Wojciech Latuszkiewicz II TA

Wojciech Bogdan III TA

Kamil Kozyra III TA

 

 

Może Ci się również spodoba