Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w V edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”, który adresowany jest do uczniów liceów, techników i szkół zawodowych. Dzięki niemu młodzi ludzie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się, jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy.

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu w zajęciach przybliżających tematykę ubezpieczeń społecznych wzięło udział 157 tys. uczniów z całej Polski.

W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy.

Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są nagrody rzeczowe, a także dzięki umowom podpisanym przez ZUS i szkoły wyższe, dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy.

Informacje o projekcie, nad którym patronat honorowy sprawują: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, znajdują się na stronie www.zus.pl/edukacja.

Materiały dydaktyczne  do pobrania:  http://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/materialy-do-pobrania

Uczniów zainteresowanych uczestnictwem w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli przedmiotów ekonomicznych: Eweliny Surmy, Moniki Karakuły, Krystyny Zastawny i Barbary Tołpy.

 

Może Ci się również spodoba