Prezentujemy się podczas Regionalnego Podkarpackiego Kongresu Zawodowego

Popularyzacja szkolnictwa branżowego, upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym, prezentacja potencjału szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie – to tylko wybrane cele Regionalnego Podkarpackiego Kongresu Zawodowego, który odbył się 29 marca w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszenie otrzymała nasza szkoła, którą reprezentowali: Dyrektor Halina Samko, Kierownik Kształcenia Praktycznego Krystyna Zastawny oraz uczniowie technikum mechatronicznego – Jakub Pokrywka i Jakub Misiło. Jednym z punktów kongresu było podpisanie porozumień o współpracy pracodawców ze szkołami. Wśród dyrektorów szkół podpisujących takie porozumienia znalazła się Dyrektor ZST Halina Samko, która podpisała porozumienie z firmą Superior Industries Production Poland, reprezentowaną przez Dyrektora Zarządzającego Łukasza Dąbrowskiego. Miło nam również poinformować, iż współpracujące z naszą szkołą firmy: BorgWorner i MTU Aero Engines Polska otrzymały wyróżnienia przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za promocję kształcenia branżowego.

Z myślą o uczniach gimnazjów i szkół podstawowych przygotowano „Aleję Zawodowców”, gdzie znajdowały się ekspozycje zorganizowane w formule duetu „szkoła plus firma”. Na jednym ze stoisk prezentowali się uczniowie technikum mechatronicznego naszej szkoły, którzy wraz z nauczycielem Robertem Maruszakiem promowali branżę mechatroniczną. Partnerem naszej szkoły była firma MTU Aero Engines. Oto prace, które przygotowali i prezentowali uczniowie: Plazma CNC (Hubert Janiec), Manipulator (Adam Olko, Kamil Kostek, Dominik Pietruszka), Dron (Jakub Flis), Laser CNC (Przemysław Niedźwiecki, Marek Grab),, Stanowisko Zrobotyzowane UR 3 (Bartosz Majkut, Piotr Piwoński), mBoty, (Łukasz Tudryn, Piotr Kojder, Hubert Masełek), Robot mobilny, (Tomasz Palikij),  Mechatroniczny pająk „Raspi Spider” (Dawid Antosz), Łazik marsjański (Arkadiusz Czop, Bartłomiej Burda, Paweł Bosak).

Organizatorem Regionalnego Podkarpackiego Kongresu Zawodowego byli: Wojewoda Podkarpacki, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, współorganizatorem Ministerstwo Edukacji Narodowej a partnerem Uniwersytet Rzeszowski.

Może Ci się również spodoba