Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”

Bardzo świątecznie zrobiło się w naszej szkole w czwartek 20 grudnia,
a wszystko za sprawą kolejnej edycji Powiatowego Konkursu „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Kilkudziesięciu uczestników konkursu – uczniów gimnazjów i szkół podstawowych zaśpiewało kolędy i pastorałki oraz recytowało utwory o tematyce bożonarodzeniowej.  W szkolnej auli wystąpili soliści, duety z akompaniamentem instrumentów własnych lub podkładem muzycznym oraz recytatorzy. Jury w składzie: Danuta Kumięga, Bogdan Pęcak i Konrad Dąbek oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny. Po zakończeniu części konkursowej, publiczność obejrzała jasełka pt. „Nasze polskie Betlejem”. Piękna i wzruszająca inscenizacja była refleksją nad  wartościami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia w połączeniu
z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jasełka przygotowało Szkolne Koło Teatralne pod kierownictwem Bożeny Szpunar, Marty Katy i o. Dariusza. O oprawę muzyczną imprezy zadbał szkolny zespół muzyczny oraz soliści i kapela „Ziemi Leżajskiej”. Dodatkową atrakcją imprezy była wystawa prac szkolnego konkursu „Ozdoby Świąteczne”, na którą złożyły się przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych ozdoby z ciasta piernikowego i ozdoby choinkowe. Wystawie towarzyszyła prezentacja multimedialna i film nakręcony przez uczniów technikum informatycznego. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci świątecznych ciasteczek.

Po zakończeniu obrad, jury ogłosiło wyniki:

kategoria „soliści”:

I miejsce – Jacek Piech z Nowej Sarzyny

II miejsce – Paulina Hejda z Leżajska

III miejsce – Alicja Krzywonos z Giedlarowej

Wyróżnienie:

Paulina Szczęch

kategoria „duet”:

I miejsce – Julia Czadowska, Aleksandra Wośko z Sarzyny

II miejsce – Antonina Krupa, Laura Świąder z Leżajska

III miejsce – Oliwia Pieczonka, Agata Jaskierska z Giedlarowej

Wyróżnienie:

Kamila Grabarz, Gabriela Szczęch z Brzózy Królewskiej

kategoria „recytacja”:

I miejsce – Aleksandra Majewska z Rudy Łańcuckiej

II miejsce – Adam Rębacz z Giedlarowej

III miejsce – Wiktoria Gdańska z Grodziska Dolnego

Wyróżnienie: Joanna Kozyra  z Leżajska

Konkurs zorganizowały nauczycielki: Małgorzata Jakubowska, Renata Suszyło – Martula i Małgorzata Sroka.

Może Ci się również spodoba