Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

16 listopada uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w eliminacjach rejonowych XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, które odbyły się  w Miejskim Domu Kultury w Jarosławiu. Jest to najstarszy konkurs poetycki w Polsce o tematyce religijnej. Inspiracją do jego organizacji była wizyta Papieża Jana Pawła II w Rzeszowie, w czerwcu 1991 roku. Co roku, w eliminacjach bierze udział około 200 wykonawców prezentujących lirykę religijną, modlitwy, prozę i poezję szukającą sensu istnienia, a także rozważającą egzystencjalne dylematy. Młodzież ZST zaprezentowała  się w dwóch kategoriach konkursowych:

  • recytacji:

Kamil Potaczała – kl. 1TI,

Radosław Kuca – kl. 2TA,

Wojciech Latuszkiewicz – kl. 2TA,

Jan Kazak – kl. 3TD

  • kategorii poezji śpiewanej:

Weronika Jeleśniański z klasy 4 TH za piękne wykonanie utworu ,, Kiedy byłam różą”

z repertuaru Kayah wywalczyła awans do finału, który odbędzie się 8 grudnia w Sędziszowie Małopolskim.

Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki religii Bożena Szpunar i Marta Kata.

Może Ci się również spodoba