Pielgrzymka maturzystów i wychowawców

7 października  maturzyści z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku wyruszyli na Jasną Górę, by uczestniczyć w pielgrzymce maturzystów i wychowawców z Archidiecezji Przemyskiej, która odbyła się pod hasłem:

„Być żywym diamentem w koronie Maryi”,

nawiązującym do jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Młodzież wysłuchała konferencji ks. Andrzeja Bieni, dyrektora Radia Fara, który własnym świadectwem zachęcał, by odpowiedzieć na pytanie kim dla mnie jest Jezus. Dał młodym możliwość wyjścia na ambonę, by stamtąd mogli odpowiedzieć na pytanie, a zarazem dać osobiste świadectwo wiary.

Na koniec konferencji każdy maturzysta otrzymał dziesiątek różańca : „ Jeśli sam nie odkryjesz jeszcze tej modlitwy, daj komuś innemu, podziel się z innym. Niech to będzie broń, żebyśmy stali się pięknym diamentem w koronie Maryi” – mówił ks. Andrzej zapraszając młodych do modlitwy różańcowej. Mszy  świętej dla maturzystów przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W homilii zachęcał zebranych do odwagi, do wykorzystywania naszych lęków do motywacji : „ To co nas paraliżuje niekiedy, to jest lęk, który towarzyszy naszemu życiu i on będzie obecny i dobrze, że są takie lęki bo one nas mobilizują do tego, aby włożyć jeszcze więcej pracy, trudu w to co czynimy. Mszę świętą koncelebrował przebywający na Jasnej Górze bp Petros Stefanou, biskup Syros Santorini i Krety w Grecji, który wyraził radość z obecności tak wielu młodych w kościele.

 

W trakcie pielgrzymki młodzież naszej szkoły wzięła udział w drodze krzyżowej i Apelu Jasnogórskim. Swoją przyszłość, wybory życiowe oraz czekający egzamin dojrzałości powierzyła w akcie zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej.

GALERIA

  Bożena Szpunar

Może Ci się również spodoba