Orzeł Biały – nasza duma !

 

Uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

 

W ramach jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w zorganizowanym przez Kancelarię Senatu, ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Orzeł Biały – nasza duma”.

Tematem prac konkursowych była  artystyczna wizja  polskiego  godła,  począwszy od czasów Mieszka I do nam  współczesnych.

Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania uczniów  znaczeniem polskich symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle, jako jednym z najistotniejszych znaków naszego państwa. Cieszył się on ogromnym  zainteresowaniem ze strony   uczniów Zespołu Szkół Technicznych.

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się prace dwojga   wyjątkowo utalentowanych plastycznie uczniów naszej szkoły: Karoliny Rychel z kl. II TI oraz Mateusza Dazia z kl. II E.   Za udział w konkursie  w/w uczniowie  otrzymali  dyplomy  podpisane własnoręcznie  przez  Panią Senator Alicję Zając.

Wszystkim uczestnikom gratuluję zdobytej  wiedzy na temat symboli narodowych oraz   serdecznie dziękuję  za udział w konkursie.

                                                                                                     Małgorzata Korczyńska

Może Ci się również spodoba