O czytaniu, roli wiedzy w życiu człowieka i rozwoju osobistym – spotkanie z dziennikarką Beatą Krawiec

Dlaczego czytamy, a właściwie dlaczego należy czytać? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy spotkania z panią Beatą Krawiec – dziennikarką, coachem, specjalistą ds. promocji i reklamy księgarni Nova Duo. Zabierając zgromadzoną w auli szkolnej młodzież z klas: 2 TG, 1 TP, 1 TF w podróż  przez historię świata i Polski, pani Beata udowodniła, że czytanie poszerza horyzonty, rozwija inteligencję, czyni ludzi bardziej świadomymi, kreatywnymi, empatycznymi, a przede wszystkim samodzielnie i krytycznie myślącymi. Zaznaczyła również ważną rolę nauki, wiedzy, wykształcenia oraz inwestowania w rozwój osobisty.

Spotkanie nie było jedynie „suchym wykładem”. Niezwykle barwna i żywiołowa osobowość pani Beaty sprawiła, iż uczniowie zostali „wciągnięci” do wspólnej zabawy. Dzięki temu mogli zapoznać się z różnymi rodzajami pisma (węzełkowym, klinowo – sumeryjskim, hieroglifami), przymierzyć wojskowe mundury, przebrać w kostiumy, obejrzeć książki warte lektury.

Może Ci się również spodoba