Na wakacjach też się działo!

Dzięki nawiązanej współpracy naszej szkoły z Galerią Fotografii Miasta Rzeszowa uczniowie mogą uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez tę instytucję. W dniu 23 czerwca 2018 roku, w siedzibie Galerii Fotografii miał miejsce wernisaż wystawy Jacka Wnuka pt. „Karpaty Wschodnie” oraz pokaz diaporamy „Fotografia podróżnicza”. Zainteresowani fotografią uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału
w warsztatach fotograficznych  pt. „Fotografia górska i podróżnicza na przykładzie ukraińskich Karpat”. Zajęcia z fotografii poprowadził Jacek Wnuk – fotograf – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Autor warsztatów w interesujący sposób połączył wątki podróżnicze z aspektami  praktyki fotograficznej, takimi  jak: ekspozycja, kadr, perspektywa, głębia ostrości, temperatura barwowa. W trakcie zajęć, uczestnicy na swoich aparatach mogli analizować parametry techniczne i ustawienia omawiane na przykładzie prezentowanych fotografii.

 

Może Ci się również spodoba