Mistrzowie operatorzy obrabiarek skrawających wyłonieni

Wyrabianie u uczniów zainteresowań zawodowych, wytwarzanie atmosfery fachowości i prestiżu zawodowego – to jedne z najważniejszych celów konkursu „Mistrz w zawodzie operator obrabiarek skrawających”. Do rywalizacji o tytuł najlepszego operatora przystąpiło w czwartek, 7 lutego, 17 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia, Zasadniczej Szkoły Zawodowej o kierunku: operator obrabiarek skrawających, technikum (kierunek: obrabiarki sterowane numerycznie). Zmagania konkursowe przebiegały w trzech etapach: pisemnym (test), forma praktyczna, materiałoznawstwo. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Przewodniczący – Krzysztof Rudziński

Członek – Piotr Turczyn

Członek – Stanisław Wiatr

Członek – Waldemar Golik

Najlepsi w I edycji konkursu okazali się:

W pionie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I Stopnia:

I miejsce – Krzysztof Ściuk z klasy II A

II miejsce – Marcin Machowski z klasy III E

III miejsce ex aequo – Kamil Misiak, Patryk Niemy i Marcin Wiatr – wszyscy z klasy II A

W pionie technikum:

I miejsce – Marcin Niemiec z klasy II TA

II miejsce – Michał Bak z klasy III TA

III miejsce – Patryk Olechowski z klasy III TA

Może Ci się również spodoba