Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Pix Programming Challenge

27 listopada osiemnastu uczniów naszej szkoły – głównie z kierunków: technik informatyk i technik programista – przystąpiło do I etapu Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Pix Programming Challenge – dla szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania konkursowe trwały 60 min, w ciągu których uczestnicy zmierzyli się
z zagadnieniami związanymi z programowaniem.

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Microsoft, Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Może Ci się również spodoba