Laureaci konkursu „Literacka interpretacja dzieła malarskiego” wyłonieni

 

Piszą, bo lubią – tak w skrócie można napisać o laureatach konkursu na literacką interpretację dzieła malarskiego. 9 maja, w czytelni biblioteki, odbył się finał konkursu, którego głównym celem była promocja i rozwój talentów literackich uczniów ZST. Inspiracją dla młodych pisarzy było pięć  arcydzieł malarskich, zaproponowanych przez organizatorów – nauczycieli bibliotekarzy. Uczniowie wybierali jeden obraz i dokonywali jego interpretacji w wybranym przez siebie gatunku literackim. Jak przyznali laureaci konkursu, wybór obrazu nie stanowił problemu. Przeważnie decydowało pierwsze wrażenie, „podsuwające” pomysł na fabułę. Oceny prac dokonały: pani Beata Prościak – nauczyciel języka polskiego i pani Natalia Nowicka – redaktor „Kuriera Powiatowego”. Laureatami zostali:

I miejsce – Karolina Banuch z klasy III TH

II miejsce ex aequo – Klaudia Karwan z klasy II TD i Dawid Kuraś – Kak z klasy I TK

III miejsce Paulina Wojdyła z klasy III TH.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali wybrane przez siebie książki.

 

Może Ci się również spodoba