Krzysztof Sternik finalistą konkursu Pix Programming Challenge PL

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gościł finalistów konkursu Pix Programming Challenge PL, którzy 13 grudnia rywalizowali o zwycięstwo w polskiej edycji. W tym zacnym gronie znalazł się uczeń drugiej klasy technikum informatycznego Krzysztof Sternik. Zadaniem uczestników finału było rozwiązanie 20 zadań w  określonym czasie. O końcowych wynikach zadecydowała ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz łączny czas w jakim zadania zostały rozwiązane. Ostatecznie Krzysztof zajął VII miejsce w kraju. Gratulujemy uzyskania wspaniałej lokaty!

Po raz pierwszy przygodę z konkursem Pix Programming Challenge PL uczniowie naszej szkoły rozpoczęli w ubiegłym roku szkolnym. Wówczas udało dotrzeć się do półfinału. W tym roku doczekaliśmy się finalisty. Warto również dodać, iż Pix Programming Challenge PL nie jest jedynym przedsięwzięciem z dziedziny programowania, w którym uczestniczyli przyszli technicy informatycy i technicy programiści. W październiku nauczyciele informatyki wraz z uczniami aktywnie włączyli się w akcję Międzynarodowego Tygodnia Kodowania, a w listopadzie młodzież wzięła udział w  Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

Może Ci się również spodoba