Konkurs „Napisz to zwięźlej” rozstrzygnięty!

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji, od czterech lat, organizowany jest konkurs „Napisz to zwięźlej”. W zmaganiach, które miały miejsce 25 października w czytelni biblioteki, uczestniczyły dwuosobowe reprezentacje klas maturalnych, które musiały wykazać się umiejętnościami streszczania różnych form wypowiedzi. Zadania konkursowe wymagały bowiem m.in.: przedstawienia koledze treści filmu przy użyciu 160 znaków pisarskich (tj. tylu, ile liczy jeden SMS), ułożenia  tytułów prasowych, streszczających podane wiadomości, zredagowania lidów do tekstów prasowych, napisania streszczenia. Największą sprawnością językową wykazały się reprezentacje następujących klas:

I miejsce reprezentacja klasy IV TD w składzie: Maciej Tudryn, Jakub Stepaniak

II miejsce reprezentacja klasy IV TB w składzie: Wojciech Lorenc, Karol Klin

III miejsce reprezentacja klasy IV TI w składzie: Joanna Zając, Bartłomiej Hajder

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Może Ci się również spodoba