Kajetan Walawski zwycięzcą konkursu „Matematyka w technice dla technika”

 „Matematyka w technice dla technika” to ogólnopolski konkurs matematyczny skierowany do uczniów technikum. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 1500 uczniów z ponad 300 szkół z województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko – mazurskiego i lubelskiego. Z tym większą satysfakcją informujemy, iż najlepszym z najlepszych, czyli laureatem I miejsca został  Kajetan Walawski z klasy IV TD. Jako zwycięzca otrzymał indeks na Politechnikę Lubelską. Uroczyste podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników odbyło się 28 lutego. W tym uroczystym wydarzeniu towarzyszyli Kajetanowi: nauczycielka matematyki Marta Śmiałek i wicedyrektor szkoły Piotr Foryt. Ponieważ tegoroczna edycja była dziesiątą edycją konkursu, organizator wręczył Jubileuszowe Listy Gratulacyjne dyrektorom szkół, których uczniowie osiągają wysokie wyniki. Taki list otrzymała nasza szkoła m.in. za dwukrotne zwycięstwo w konkursie (w 2019 i 2020 roku), trzech laureatów i dwóch finalistów w dziesięcioletniej historii konkursu.

Może Ci się również spodoba