Kacper Potoczny z II TI – laureatem III edycji programu ADAMED

5 września  roku w Centrum Konferencyjnym Kopernik w Warszawie odbyła się Finałowa Gala III edycji programu ADAMED SmartUP, w której wzięli udział: uczeń klasy II TI Kacper Potoczny i jego opiekun Tomasz Kasper.

W gali, prowadzonej przez Marcina Prokopa, oprócz laureatów uczestniczyli przedstawiciele Sejmu, Ministerstwa Edukacji Narodowej, firmy ADAMED, Naukowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Centrum Nauki, Instytutu Badań Edukacyjnych, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Polskiej Akademii Nauk, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Morskiej w Szczecinie.

Przygodę z programem Kacper rozpoczął rok temu, biorąc udział w internetowej grze tekstowej. Następnie, po grze survivalowej i rozmowach kwalifikacyjnych, spośród przeszło 7 tys. uczestników zostało wyłonionych 50, wśród których znalazł się Kacper. Tym samym zakwalifikował się on na dwutygodniowy, innowacyjny obóz naukowy, który odbył się na wakacjach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Kacper dostał się do grupy „Inżynieria i robotyka”, która uczestniczyła w zajęciach warsztatowych m. in. z lotnictwa, druku 3D i fizyki.

Udział w programie pozwolił Kacprowi rozwinąć swoje zainteresowania, współpracować z kolegami z innych szkół oraz wykładowcami  z wyższych uczelni.

Autor zdjęć: Krystyna Ćwiertnicka

 

Może Ci się również spodoba