Jubileusz 40 – lecia powstania Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

W roku 2019, działający przy naszej szkole Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” obchodzi jubileusz 40 – lecia powstania. Zespół jest wizytówką nie tylko szkoły, ale i całego powiatu. Swoje  programy artystyczne prezentował na wielu przeglądach i festiwalach krajowych oraz zagranicznych, osiągając liczne sukcesy.

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się  8 czerwca. Złożyły się na nie: Msza Święta w Bazylice oo. Bernardynów, przemarsz ulicą Mickiewicza do Zespołu Szkół Technicznych i koncert galowy.

Podczas uroczystej gali, wręczono pamiątkowe statuetki osobom i instytucjom mającym szczególny wkład w rozwój i funkcjonowanie Zespołu. Otrzymali je: Starosta Leżajski Marek Śliż, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Halina Samko, byli Wicedyrektorzy ZST: Wojciech Tokarz, Jan Buszta, pierwszy Kierownik Zespołu Czesława Zawadzka, kapelmistrzowie – Władysław Staroń, Bogdan Pęcak, choreografowie – Jan Brzuzan i Rafał Dyrda. Wspomniano też o wielkim wkładzie w rozwój Zespołu ś.p. Czesława Zawieruckiego i Dyrektora Mieczysława Sroki. Pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci cyfrowej wersji kronik Zespołu otrzymali byli i obecni opiekunowie „Ziemi Leżajskiej”.

Nie zabrakło również gratulacji i życzeń od przedstawicieli władz samorządowych, lokalnych ośrodków kultury, dyrektorów szkół i Przewodniczącej Rady Rodziców przy ZST.

Koncert galowy uświetniły swoimi występami zaproszone zespoły: „Mała Ziemia Leżajska”, „San”, „Złoty Potok”, „Zagrodzianie”, „Wolany”, „Folkband”. Oczywiście wystąpiły też grupy taneczne „Ziemi Leżajskiej”, w tym byli wychowankowie Zespołu, których układy wzbudziły największy aplauz publiczności.

Jubileusz 40 – lecia powstania Zespołu stał się doskonałą okazją do spotkania byłych i obecnych członków Zespołu. Część z nich przybyła z całymi rodzinami, dzięki czemu koncert galowy miał niezwykle ciepły, rodzinny charakter.

Galę poprowadzili: Aneta Burszta i Bartosz Zygmunt, wspomagani przez obecnego Kierownika Zespołu Artura Pęcaka oraz kapelmistrza Tomasza Kycię. Choreografię przygotowała Paulina Szpilka, oprawę muzyczną Tomasz Kycia. Opiekę nad tancerzami sprawowała Agata Zygmunt.

Może Ci się również spodoba