Jak nie zostać „komputerowym ćpunem? – fakty, mity i porady

Dlaczego uzależniamy się od gier komputerowych? Czy rzeczywiście gry komputerowe uczą organizacji pracy, historii, strategii i języka obcego? Jak rozpoznać uzależnienie od gier komputerowych i gdzie szukać pomocy? Na te i na wiele innych pytań dotyczących uzależnienia od gier, odpowiedział Pan Krzysztof Piersa – dziennikarz, autor książki „Komputerowy ćpun”. 5 marca poprowadził warsztaty, w których udział wzięli uczniowie kilkunastu klas pierwszych i drugich. W oparciu, między innymi, o własne doświadczenia, obalił wiele mitów, którymi obrósł świat gier komputerowych, odpowiedział też na pytania młodzieży. Zaprezentował swoje książki, w tym najnowszą „Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i Internetu?”. Warto dodać, iż Pan Krzysztof nawiązał z uczniami świetny kontakt, udowadniając tym samym, iż o zjawisku uzależnienia od gier komputerowych,  można mówić otwarcie i szczerze.

Może Ci się również spodoba