IV miejsce informatyków ZST w konkursie Code Quest

Dostępne w Internecie materiały na temat konkursu podają, iż Code Quest to wyzwanie Lockheed Martin postawione przed uczniami szkół ponadgimnazjalnych, w celu zachęcenia ich do nauki programowania, a w przyszłości dołączenia do następnej generacji inżynierów oprogramowania. Korporacja Lockheed Martin wymyśliła konkurs Code Quest, aby rzucić wyzwanie i zainspirować uczniów do zainteresowania nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM – akronim od słów Science, Technology, Engineering, Mathematics – Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka jako wspólne dziedziny nauczania). Konkurs Code Quest organizowany przez Lockheed Martin daje młodzieży unikalną możliwość sprawdzenia swoich możliwości w zakresie programowania i kodowania.  (źródło: www.korso.pl ).

 27 kwietnia w siedzibie PZL w Mielcu obyła się kolejna edycja konkursu. W jego trakcie, uczniowie pracowali w małych, trzyosobowych zespołach, rozwiązując zestaw zadań z kodowania, opracowany przez specjalistów od technologii informatycznej Lockheed Martin z różnych miejsc świata m.in.: Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych (Florydy, Teksasu, Kalifornii, Georgii, Kolorado, Alabamy, Karoliny Południowej). Było też zadanie przygotowane przez programistów z Polski  pt. „Ukrywaj swoich szpiegów”.

 Podczas konkursu pracownicy pionu informatycznego PZL Mielec i Lockheed Martin wspierali uczniów i kibicowali im w trakcie rozwiązywania zadań. Wśród uczestników zawodów nie mogło zabraknąć informatyków ZST. Szkołę reprezentowali: Krystian Olszowy, Karol Dyrda, Wojciech Łuszczak, Kacper Potoczny, Krzysztof Sternik, Mikołaj Wojtusik.

Drużyna w składzie: Kacper Potoczny, Krzysztof Sternik, Mikołaj Wojtusik  zajęła IV miejsce.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Może Ci się również spodoba