Informatycy odkrywają Dolny Śląsk

W dniach 26 – 28  września uczniowie klas: 3TI, 3TJ, nad którymi opiekę sprawowali nauczyciele: Tomasz Kasper, o. Dariusz i Bogdan Kumięga, wzięli udział w wycieczce na Dolny Śląsk.

Pierwszego dnia, głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku w Książu. Jest on położony w malowniczym miejscu, wśród zielonych pagórków. Wnętrze zamku również zachwyca swoim bogatym wystrojem, licznymi apartamentami i salami. Już od lat piastowskich zamieszkiwały go rody arystokratyczne, a podczas II wojny światowej stał się siedzibą wojsk hitlerowskich.

Drugiego dnia wycieczki, rankiem, wraz z przewodnikiem udaliśmy się w Góry Stołowe. Zdobyliśmy szczyt Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Samo wyjście nie było trudne, ponieważ trasa była ułatwiona schodami. Spacer po Błędnych Skałach był dla niektórych dobrą zabawą, a dla innych problemem, aby wydostać się z ciasnych szczelin między skałami.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Bazylikę w Wambierzycach, gdzie o. Dariusz odprawił dla nas Mszę św.

Wieczorem cała grupa spędziła miło czas przy ognisku.

Ostatni dzień przeznaczony został na zwiedzanie Wrocławia. Od samego rana, wszyscy chodzili po wrocławskim zoo, oglądając dzikie zwierzęta i zwiedzając nowoczesne oceanarium. W drodze na wrocławski rynek, zwiedziliśmy Ostrów Tumski i  katedrę. Wieczorem, po spacerze bulwarami Odry, przed samym powrotem, podziwialiśmy pokazy fontann multimedialnych.

Wizyta w tym nieodkrytym wciąż zakątku Polski z pewnością wszystkim uczestnikom pozostanie na długo w pamięci.

Galeria

                                                                          Karolina Rychel, kl. III TI

Może Ci się również spodoba