1525 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: slalom samochodem osobowym z „talerzem Stewarta”, parkowanie równoległe na czas i precyzję, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i obsługa codzienna pojazdu. Konkurencje sędziowali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Leżajsku, strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Leżajsku i nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku.

 Eliminacje wygrali:

I   miejsce – ex aequo – Dawid Paluch z klasy 3 TS i Daniel Rączka z klasy 3 TŻ,

II miejsce – Damian Rachwał z klasy 3 TC,

III   miejsce – Wojciech Stalica z klasy 3 TS.

Tego samego dnia odbyły się również: drużynowy konkurs „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” zorganizowany przez ZST w Leżajsku dla młodzieży gimnazjalnej oraz konkurs „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” dla klas drugich naszej szkoły. Uczestnicy wzięli udział w trzech konkurencjach: jazda rowerem – tor sprawnościowy, test z przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna. Jurorami w konkursach byli nauczyciele i uczniowie Szkolnego Koła Motoryzacyjnego działającego w ZST w Leżajsku.

Drużynowa klasyfikacja generalna:

I   miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy,

II   miejsce – drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie,

III miejsce – drużyna z Gimnazjum im. Pamięci Ofiar Pacyfikacji w Woli Żarczyckiej,

W klasyfikacji indywidualnej gimnazjalistów pierwsze miejsca zajęli:

Jazda rowerem - tor przeszkód: Paweł Wójcik – Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej,

Test z przepisów ruchu drogowego: Jan Socha – Publiczne Gimnazjum w Dąbrowicy,

Pomoc przedmedyczna (ex aequo): Sebastian Pustelny – Zespół Szkół w Wierzawicach, Dominik Dziadosz – Gimnazjum w Woli Żarczyckiej oraz Rafał Nadłonek – Gimnazjum w Nowej Sarzynie.

Konkurs BRD dla klas drugich wygrali:

I miejsce –   Aleksander Lewicki z klasy 2 TI,

II miejsce – Paweł Niemczyk z klasy 2 TS,

III miejsce – Tomasz Smycz z klasy 2 TS.

Podczas turnieju zobaczyć można było pokaz Szkolnego Koła Motoryzacyjnego, podczas którego uczniowie ZST przedstawili efekty swojej pracy w postaci profesjonalnego sportowego gokarta przeznaczonego do wyścigów torowych, sprzęt policyjny i strażacki oraz wystawę motocykli z Leżajskiego Klubu Motocyklowego „Wehikuł.

Organizatorzy dziękują licznym sponsorom i sympatykom Turnieju Motoryzacyjnego za pomoc w organizacji zawodów. Byli nimi: Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Marek Ordyczyński, Starostwo Powiatowe w Leżajsku, Burmistrz Leżajska, Wójt Gminy Leżajsk, Wójt Gminy Kuryłówka, Wójt Gminy Grodzisko Dolne, Sołtys Chałupek Dębniańskich, Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Leżajsku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Ośrodek Szkolenia Kierowców Control w Leżajsku, Polski Związek Motorowy w Rzeszowie, Stare Miasto – Park Sp. z.o.o., GSSCH w Grodzisku Dolnym, Zakłady Mięsne Smak Górno, Ośrodek Szkolenia Kierowców Tadeusz Majkut, Nauka Jazdy Marek Osip, OSK Ale jazda Tomasz Majkut, Restauracja „Stokrotka” z Giedlarowej oraz Restauracja „Dębnianka” z Leżajska.

GALERIA

Filmy ZST

Wirtualny spacer po szkole:
wirtualnaszkola

 

 

Dolina Wiedzy

logo

Projekty

plakat O projekcie

Zakres rzeczowy projektu tutaj

Aktualności tutaj

HARMONOGRAMY tutaj

Dokumenty projektowe:

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na staż: word - PDF

Klasa Patronacka

klasa patronacka

WYWIADÓWKA

W DNIU 26.04.2017 r. GODZ. 1600

 w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Harmonogram jest dostępny tutaj

Koła zainteresowań

Lista szkolnych kół zainteresowań znajduje się tutaj

Dyżury wychowawców

W każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach 15.00 - 16.30

Pedagodzy

Godziny pracy pedagogów są dostępne tutaj

 

Akcja profilaktyczna

Mediacje

Mediacje w szkole - skuteczna strategia rozwiązywania konfliktów

  Szczegóły są dostępnetutaj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych