DSC 130621 kwietnia w Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku, odbył się półfinał konkursu w ramach projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”,  w którym uczestniczyli uczniowie z 26 szkół województwa podkarpackiego, koordynatorzy szkolni oraz zaproszeni goście. Gospodarzem półfinałowych zmagań była nasza szkoła.

 Swoją obecnością zaszczyciły to wydarzenie następujące osoby: Starosta Powiatu Leżajskiego Marek Śliż, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku Halina Samko, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Katarzyna Kuczmenda, Ekspert ds. Funduszy Europejskich Rozliczeń i Sprawozdawczości w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie Katarzyna Piekarz, Dyrektor Wydziału Rozwoju i Wsparcia Edukacji  Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Jolanta Niedźwiedzka ,Zastępca Dyrektora Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie Bogusław Kapusta, Dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  Oddział w Rzeszowie Ewa Papiewska – Borkowska, Zastępca Dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie Nina Putyło, Zastępca Kierownika Inspektoratu w Leżajsku Elżbieta Rogowska, Regionalny Rzecznik Prasowy  ZUS Oddział w Rzeszowie Małgorzata Bukała,Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Jacek Cichy, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku Wiesław Cisek, Doradca Zawodowy w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP W Rzeszowie Renata Mac – Szylar, pracownik naukowy Politechniki Rzeszowskiej Dariusz Wyrwa, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego Piotr Cyrek, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku  Zbigniew Trębacz.

Druga edycja projektu "Przedsiębiorczość w praktyce” organizowana jest przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z Oddziałem ZUS w Rzeszowie, Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim – Departamentem Edukacji, Nauki i Sportu oraz Departamentem Rozwoju Regionalnego, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie, Oddziałem Okręgowym NBP w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 w Rzeszowie i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

„Przedsiębiorczość w praktyce” to projekt   realizowany w ramach edukacji ekonomicznej ze środków Narodowego Banku Polskiego. Jego  głównym celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym. O wadze projektu świadczy fakt, że został on objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Koordynatorem projektu, który czuwa nad prawidłową organizacją zaplanowanych działań jest nauczyciel ZST w Leżajsku Ewelina Surma.

Realizacja projektu obejmuje trzy etapy. W pierwszym, młodzież uczestniczyła w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Uczniowie, pracując w trzyosobowych zespołach,  raz w miesiącu wykonywali  zadania praktyczne. Ci z nich, których prace zostały ocenione najwyższej, zostali uczestnikami drugiego etapu, polegającego  na rozwiązaniu testu (indywidualnie przez każdego uczestnika), składającego się z  29 pytań zamkniętych i jednego otwartego. Wynikiem zespołu była suma punktów – członków zespołu szkolnego. 

Prace ocenione zostały przez jury w składzie :

  1. Bogusław Kapusta – Zastępca Dyrektora Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie
  2. Elżbieta Rogowska – Zastępca Kierownika Inspektoratu w Leżajsku
  3. Wiesław Cisek – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Leżajsku
  4. Renata Mac – Szylar – Doradca Zawodowy w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Rzeszowie
  5. Katarzyna Piekarz – Ekspert ds. Funduszy Europejskich Rozliczeń
    i Sprawozdawczości w Urzędzie Marszałkowskim
  6. Dariusz Wyrwa – pracownik naukowy na Politechnice Rzeszowskiej

W trakcie prac komisji oceniającej prace, młodzież wzięła udział w wykładzie nt. „Zasad profesjonalnej prezentacji”, który wygłosił doktor Piotr Cyrek z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Półfinał wyłonił sześć  finałowych zespołów z następujących szkół :

 

1.Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku

Uczniowie: Gabriela Czudak, Izabela Sierżęga, Anna Zwierzchowska

Opiekun: Barbara Tołpa

 

2.Zespół Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie

Uczniowie: Paulina Baran, Filip Hajder,  Paweł Piróg

Opiekun: Agnieszka Nizioł – Strzępek

 

3.Zespół Szkół im. ks dra J. Zwierza w Ropczycach

Uczniowie: Anna Chlewicka, Marcelina Dąbrowska, Karolina Ochab

Opiekun: Agata Wojnarowska

 

4.Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

Uczniowie: Dawid Krawczyk, Zuzanna Brodawka, Justyna Daniek

Opiekun: Małgorzata Szyszka

 

5.Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku

Uczniowie: Dominika Uchacz, Jakub Śmiałek, Izabela Dec

Opiekun: Maria Bazan

 

6.Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim

Uczniowie: Klaudia Słonina, Mateusz Panasiuk, Alicja Maziarz

Opiekun: Renata Woś

 

Uczniowie z  sześciu najlepszych zespołów zakwalifikowali  się do trzeciego – finałowego etapu konkursu, który  odbędzie się  6 czerwca br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Gospodarze półfinału – Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, zadbali też o dodatkową atrakcję dla uczestników konkursu i zaproszonych gości. Była nim możliwość zwiedzenia Muzeum i Bazyliki OO. Bernardynów oraz  wysłuchanie koncertu organowego.

Wszystkim uczestnikom, koordynatorom szkolnym, pracownikom instytucji partnerskich  serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wszystkie dotychczasowe działania projektowe  przyczyniły się do wzrostu praktycznych umiejętności z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej i przedsiębiorczości.

Podziękowania kierujemy też do Kustosza Sanktuarium o. Joachima Ciupy za udostępnienie Franciszkańskiego Ośrodka Kultury oraz umożliwienie zwiedzenia Muzeum i Bazyliki OO. Bernardynów.

Wyniki półfinału

GALERIA

.

Filmy ZST

Wirtualny spacer po szkole:
wirtualnaszkola

 

 

Dolina Wiedzy

logo

Projekty

plakat O projekcie

Zakres rzeczowy projektu tutaj

Aktualności tutaj

HARMONOGRAMY tutaj

Dokumenty projektowe:

 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY na staż: word - PDF

Klasa Patronacka

klasa patronacka

WYWIADÓWKA

W DNIU 26.04.2017 r. GODZ. 1600

 w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się spotkanie z rodzicami.

Harmonogram jest dostępny tutaj

Koła zainteresowań

Lista szkolnych kół zainteresowań znajduje się tutaj

Dyżury wychowawców

W każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach 15.00 - 16.30

Pedagodzy

Godziny pracy pedagogów są dostępne tutaj

 

Akcja profilaktyczna

Mediacje

Mediacje w szkole - skuteczna strategia rozwiązywania konfliktów

  Szczegóły są dostępnetutaj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych