III Międzypowiatowy Konkurs „Ryzyk – Fizyk”

29 maja w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku odbył się III Międzypowiatowy Konkurs „Ryzyk – Fizyk”,  skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestniczyło w nim ponad 110 uczniów, rywalizujących w trzech kategoriach. Konkurs zaszczycili swą obecnością: Członek Zarządu Powiatu Leżajskiego Krzysztof Trębacz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Aurelia Kryla oraz Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku Piotr Foryt.

                   W pierwszej kategorii: „Leżajski Mistrz Fizyki” udział wzięło 32 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 49 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Test wyłonił 10 najlepszych uczniów z szkół podstawowych i gimnazjów oraz 10 uczniów z szkół ponadgimnazjalnych. Wzięli oni udział w drugim etapie zmagań, który miał formę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W tym etapie liczyła się nie tylko wiedza, ale także strategia gry i szczęście.

Wyniki:

Wśród uczniów  szkół podstawowych i gimnazjów:

Leżajskim Mistrzem Fizyki został Sylwester Stopyra z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku

WicemistrzemMichał Kumięga z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku

III miejsce  wywalczył Paweł Bemben zGimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Leżajskim Mistrzem Fizyki został Kajetan Walawski zZespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

WicemistrzemRadosław Pytel z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

III miejsce  przypadło Wojciechowi Latuszkiewiczowi zZespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

                   W drugiej kategorii, 34 uczniów rywalizowano o tytuł „Leżajski Mistrz Eksperymentu”. Zadaniem uczestników było przedstawienie doświadczenia, które  musiało zawierać przynajmniej jedno zjawisko fizyczne.

Leżajskim Mistrzem Eksperymentu został Paweł Gałusza z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku, doświadczenie pt. „Amperomierz”

Wicemistrz – Konrad Dunicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku, doświadczenie pt. „Magnetyczny pociąg”

III miejsce – Daniel Wróbel zSzkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie, doświadczenie pt. „Koparka hydrauliczna”

Wyróżnienia przyznano:  Martynie Dmitrowskiej z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku i Bartoszowi Wróblowi zSzkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Biedaczowie.

                   Uczestnicy trzeciej kategorii rywalizowali o tytuł „Leżajski Mistrz Techniki” . Ich zadanie polegało na przygotowaniu przyrządu optycznego. W tej kategorii udział wzięło 15 uczniów. Leżajskim Mistrzem Techniki  został Hubert Janiec z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

Wicemistrzem  – Patryk Chmura z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku

III miejsce  przypadło Marcelinie Węglarz ze Szkoły Podstawowej w Tarnogórze

Wyróżnienie przyznano Kindze Zygmunt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku

Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy z fizyki.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku i Starostwo Powiatowe w Leżajsku.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, uczestnikom i ich opiekunom.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele fizyki w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku:  Agnieszka Wańczyk – Chmura i Tomasz Długoń.

 Agnieszka Wańczyk  – Chmura

Może Ci się również spodoba