II Międzypowiatowy Konkurs „Ryzyk – Fizyk”

29 maja w naszej szkole  odbył się II Międzypowiatowy Konkurs „Ryzyk – Fizyk” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wzięło w nim udział ponad 120 uczniów rywalizujących w trzech kategoriach. Konkurs zaszczycili swą obecnością: Wicestarosta Powiatu Leżajskiego Zdzisław Leśko oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku Halina Samko.

W pierwszej kategorii: „Leżajski Mistrz Fizyki” wzięło udział 34 gimnazjalistów         i 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podczas testu, wyłoniono 10 najlepszych uczniów                    z gimnazjum i 10 uczniów z szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w drugim etapie tej kategorii w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W tym etapie liczyła się nie tylko wiedza, ale także strategia gry i szczęście.

Wśród uczniów gimnazjów:

Leżajskim Mistrzem Fizyki został Jakub Biskup z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku

WicemistrzemFilip Burek z Zespołu Szkół w Wierzawicach

III miejsce przypadło  Mikołajowi Bubie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Leżajsku

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

Leżajskim Mistrzem Fizyki został Krystian Olszowy z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

WicemistrzemKamil Kozyra z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

III miejsce zdobył Wojciech Bogdan z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

W drugiej kategorii, 38 uczniów rywalizowano o tytuł „Leżajskiego Mistrza Eksperymentu”. Zadaniem  uczestników było  przedstawienie doświadczenia, które  musiało zawierać przynajmniej jedno zjawisko fizyczne.

Leżajskim Mistrzem Eksperymentu został Tomasz Wojnar z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, (doświadczenie pt. „Lewitron”)

Wicemistrzem – Kacper Potoczny z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, (doświadczenie pt. „Dzwonek i młynek Franklina”)

III miejsce przypadło Marcinowi Sieńko z Szkoły Podstawowej w Łętowni, (doświadczenie pt. „Kamera na podczerwień”).

Uczestnicy trzeciej kategorii rywalizowali o tytuł „Leżajskiego Mistrza Techniki”. Ich zadaniem było przygotowanie silnika cieplnego. W tej kategorii wzięło udział 8 uczniów. Leżajskim Mistrzem Techniki  został Przemysław Niedźwiecki z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

Wicemistrzem  – Marek Gałusza z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

III miejsce  wywalczyła  Karolina Paszek z Zespołu Szkół w Sarzynie

Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy z fizyki.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, Starostwo Powiatowe w Leżajsku i P.C.H. Agrohurt S.A. w Rzeszowie.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, uczestnikom i ich opiekunom.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele fizyki w Zespole Szkół Technicznych   im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku.

 

Agnieszka Wańczyk  – Chmura

GALERIA

 

Może Ci się również spodoba