Finał projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”

 W obecności władz województwa podkarpackiego, przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, ZUSu, Izby Administracji Skarbowej, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, uczelni wyższych, dyrektorów szkół, sześć najlepszych drużyn zaprezentowało swoje biznesplany podczas finału projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”, który odbył się 6 czerwca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Od dwóch lat jego głównym organizatorem jest nasza szkoła. Koordynatorem projektu, który czuwa nad prawidłową organizacją zaplanowanych działań jest Ewelina Surma.

Realizowany w 25 szkołach województwa podkarpackiego projekt, zakłada kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integrację wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym. O jego randze świadczy fakt, iż został on objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Realizacja projektu przebiegała trzystopniowo. W pierwszym, młodzież uczestniczyła w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Uczniowie, pracując w trzyosobowych zespołach,  raz w miesiącu wykonywali  zadania praktyczne. Ci z nich, których prace zostały ocenione najwyższej, rozwiązywali test (indywidualnie przez każdego uczestnika), składający się z  20 pytań zamkniętych i jednego otwartego. Wynikiem zespołu była suma punktów – członków zespołu szkolnego.

20 kwietnia w naszej szkole odbył się półfinał projektu. Jego uczestnikami zostały zespoły, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w I etapie. Wyłonił on sześciu finalistów, wśród których znalazł się również zespół  ZST.

Podczas trzeciego – finałowego etapu, reprezentacje sześciu najlepszych szkół, przedstawiły swoje biznesplany oraz udzielały odpowiedzi na pytania jury. Finałową galę dopełniły wykłady zaproszonych gości z NBP i świata biznesu. Wystąpiła też Weronika Jeleśniański.

Miło nam poinformować, iż reprezentująca Zespół Szkół Technicznych drużyna w składzie: Patrycja Urban, Alicja Król i Monika Gumula wywalczyła II miejsce. Opiekę nad uczennicami sprawowały: Barbara Tołpa i Wanda Rakszawska – Stopyra.

GALERIA

Może Ci się również spodoba