Damian Piechota laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 6 – 8 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył się etap centralny XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wziął w nim udział uczeń  klasy czwartej technikum mechanizacji rolnictwa Damian Piechota, który wywalczył tytuł laureata w bloku mechanizacja rolnictwa. W etapie centralnym wzięło udział 225 uczniów z całego kraju.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Warto dodać, iż uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w OWiUR. W etapie szkolnym rywalizowało 15 uczniów, do etapu okręgowego zakwalifikował się Damian Piechota.  Etap ten odbył się w kwietniu w Kijanach w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie  Damian wywalczył awans do finału.

Damianowi i jego opiekunowi nauczycielowi przedmiotów zawodowych Kazimierzowi Błońskiemu serdecznie gratulujemy!

GALERIA

 

 

Może Ci się również spodoba