Arkadiusz Czop laureatem III miejsca ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „Mój zawód – moja przyszłość“

Celem organizowanego przez Goethe – Institut w Warszawie konkursu „Mój zawód – moja przyszłość” jest  rozwój kompetencji medialnych i językowych uczniów, a także promocja ucznia zdolnego. W ramach konkursu, uczniowie nagrywali krótki, 1-2 minutowy spot reklamowy w języku niemieckim na temat przyszłego zawodu. Ważnym elementem spotu było pokazanie atrakcyjności poszczególnych zawodów. Spot reklamowy miał zachęcić do nauki prezentowanego zawodu i podkreślić szanse przyszłego pracownika w zdobyciu pracy. Miał również pokazać, iż znajomość języka niemieckiego zwiększa konkurencyjność absolwentów  na rynku pracy. Miło nam poinformować, iż laureatem III miejsca został uczeń trzeciej klasy technikum mechatronicznego Arkadiusz Czop. Nagrodą za zajęcie III miejsca jest miesięczny kurs językowy w Niemczech.
 
23 października w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu. Zostali na nią zaproszeni także nauczyciele wspierający ucznia w realizacji pracy konkursowej (byli to: nauczyciel języka niemieckiego Alfreda Grabowska-Błońska   i nauczyciel przedmiotów zawodowych Robert Maruszak).  Podczas gali Arkadiuszowi towarzyszyli: nauczyciel języka niemieckiego Alfreda Grabowska – Błońska, wychowawca klasy Małgorzata Sroka i wicedyrektor szkoły Piotr Foryt. Arkadiuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs odbywał się w ramach projektu „Niemiecki = Sukces w Zawodzie.

Może Ci się również spodoba