Akcja: „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”

Zapraszamy wszystkich Wychowawców, Nauczycieli i Uczniów do udziału w organizowanej przez Burmistrza Miasta Leżajska,  Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Leżajsku  oraz działający w naszej szkole Klub Miłośników Lwowa akcji: „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”. Akcja polega na zbiórce pieniędzy na zakup biało – czerwonych zniczy,  które w Dniu Wszystkich Świętych zapłoną na grobach wybitnych  Polaków: poetów, pisarzy, patriotów  – uczestników walk narodowo – wyzwoleńczych, powstań i zrywów wolnościowych. Akcja ma na celu godne upamiętnienie naszych Rodaków spoczywających na polskich nekropoliach Kresów Południowo – Wschodnich, a szczególnie tych we Lwowie: na Cmentarzu Łyczakowskim, Cmentarzu Orląt Lwowskich, Cmentarzu Janowskim oraz innych Miejscach Pamięci Narodowej.  Serdecznie prosimy Wychowawców o przeprowadzenie zbiórek w swoich klasach do dnia 22.10 2020r. Wpłaty należy kierować do opiekunek Szkolnego Klubu Miłośników Lwowa: Małgorzaty Korczyńskiej, Anny Marciniak – Grabarz, Sylwii Krukowieckiej – Niemiec.

Może Ci się również spodoba