Sukces informatyków podczas maratonu programistycznego!

W dniach 21- 22 października uczniowie technikum informatycznego – Kamil Bączek, Bartłomiej Hajder i Dominik Materna, wzięli udział w maratonie programistycznym Rzethon 2017.

Zadaniem młodych informatyków było stworzenie aplikacji internetowej oraz zaprojektowanie powiązanego z nią biznesplanu, a następnie zaprezentowanie swojego projektu jury, złożonego z przedsiębiorców branży IT, m.in. z firm G2A, czy SAMSUNG Inkubator. Maraton trwał dwadzieścia cztery godziny, podczas których uczestnicy mieli zaplanować i zaprogramować rozwiązania.

Propozycją zespołu ZST był projekt systemu do śledzenia zamówień, który prosperował w kierunku projektu inteligentej firmy, zgodnie z trendem Industry 4.0 (przemysłu nowych technologii). Spośród wielu zespołów złożonych ze studentów oraz programistów z rzeszowskich firm informatycznych, projekt naszych uczniów zakwalifikował się do finału maratonu, w którym jego prezentacja wzbudziła spore zainteresowanie.

Chłopcy wrócili z maratonu z podniesionymi głowami, mając aspiracje do kontynuacji rozwoju ich projektu i nie wykluczają możliwości wydania komercyjnego produktu na bazie systemu stworzonego podczas Rzethonu.

Tomasz Kasper

Może Ci się również spodoba